• Home
  • Co je nového
  • Napsali o nás a reportáže

Naše Jablonecko: Druhý ročník Svijany cupu na saních

V sobotu dopoledne proběhl na smržovské přírodní sáňkařské dráze 2. ročník závodu nazvaného Svijany cup. Za opravdu zimního počasí se na startu sešlo několik desítek závodníků a závodnic, kteří si to následně rozdali na 600 metrové trati s cílem ve Ski areálu Filip.

Pokračovat ve čtení

Český rozhlas Liberec: Ve Smržovce závodili na saních profesionálové i nadšenci

Smržovka, považovaná za kolébku českého sáňkování, v sobotu hostila druhý ročník sáňkařských závodů. Sešli se na něm bývalí reprezentanti na závodních saních s naprostými amatéry na rohačkách. Závod se konal na přírodní sáňkařské dráze, která vede od Černé Studnice až  do skiareálu Filip ve Smržovce. Celá trasa měří necelé čtyři kilometry, pro druhý ročníky závodu ale byla délka tratě zkrácena na 1200 metrů.

Pokračovat ve čtení

NAŠE JABLONECKO: Přírodní sáňkařská dráha odolala změně počasí

1488527529 sanky

Liberecký kraj si užíval týden školních prázdnin v týdnu od 20. února, počasí si opravdu zahrávalo a zimním sportům se nedalo až zas tolik věnovat. Těžkou hlavu, jak se povede připravit část přírodní dráhy z Černé studnice do Střední Smržovky dělalo počasí organizátorům prvního ročníku přírodního sáňkařského Svijany cupu, který se jel v sobotu 25. února.

Štěstí přeje připraveným a s radostí se dá konstatovat, že klání se za velkého ohlasu veřejnosti povedlo na jedničku s hvězdičkou. Do závodu se registrovalo téměř sedm desítek závodníků, a to ve třech kategoriích - ženy, muži na turistických saních a muži na závodních saních. Mezi přihlášenými jmény se objevil dlouhý seznam těch, která patří bývalým vrcholovým sáňkařům. Ti se sjeli z různých koutů republiky a nechyběl mezi nimi ani bývalý slovenský reprezentant Rudolf Vzorek. 

Pokračovat ve čtení

IDNES: Rohačky a ještědky svištěly Smržovkou, sáňkařská dráha hostila první závod

 JAP699cfd san 01

Pupkem sáňkařského světa se stala o víkendu Smržovka na Jablonecku. Za mumraj pod Černostudničním hřebenem mohly první závody na přírodní sáňkařské dráze, která vznikla loni a klesá od chaty na Černé studnici. Ale až letos jí přála zima.

Sáňkařská mánie vypukla na začátku ledna, kdy bohatě nasněžilo a mrzlo, až praštělo. „Do oblevy, která přišla minulý týden, se na drázejezdilo parádně přes měsíc a půl,“ říká starosta Smržovky Marek Hotovec. „Měla velkou reklamu v médiích a hodně táhly i její facebookové stránky. O víkendech se na dráze svezlo až tisíc lidí za den.“

Pokračovat ve čtení

JABLONECKÝ DENÍK: První sáňkařský Svijany Cup zabodoval

web sane 27 galerie 980

Jablonec n. N. - Na saně se posadili i bývalí olympionici

„Miloš měl výborný nápad a dobře, že ho dotáhl do konce. Zaslouží pochvalu a s ním všichni, kteří mu pomáhali. Jsem ráda, že jsem se tady sešla s bývalými kamarády, sáňkaři," pochválila první ročník sáňkařských závodů pro veřejnost, Svijany Cup, bývalá reprezentantka a olympionička Jitka Verešová, v době své sáňkařské kariéry Chroustovská. Závod na přírodní smržovské dráze si nemohla nechat ujít.

LOPATY SE NEZASTAVILY

„Mráz nebyl takový, aby dráha zůstala tvrdá, tak jsme ji dlouho do noci lopatami upravovali. Pak jsme rozhodli, že každý bude mít dva pokusy a počítat se bude rychlejší jízda. Jsem spokojený. Na start se postavilo skoro sedmdesát závodníků. Ale byli jsme připravení, i kdyby přišla jich stovka," prozradil dojmy z prvního ročníku závodu Miloš Morávek, hlavní organizátor, bývalý sáňkař. reprezentant.

Pokračovat ve čtení

Naši partneři

 

  • svijany erb logo 1440x1440


  • Sportuj s Námi CZ


  • Česká unie sportu
    ...